Pořiďte si levné pneumatiky na místě, kde jim rozumí

Být řidičem znamená mít více povinností než ostatní, je třeba platit povinné ručení, udržovat svůj vůz tak, aby vyhovoval STK a ME a také pravidelně přezouvat pneumatiky. Není to jen zbytečná povinnost, pneumatiky nejvíce ovlivňují jízdní vlastnosti vašeho vozu a střídání zimních a letních pneumatik vám tak zajistí větší bezpečí. Důležité je také střídat pneumatiky proto, aby neměly sjetý vzorek a nebyly příliš staré. Pak se výrazně mění jejich vlastnosti. Jak pneumatiky nejvýhodněji koupit?

Nákup pneumatik online

Řada řidičů nechává na svém servisu, aby jim nějaké pneumatiky vybral, jiní je nakupují v kamenných obchodech nebo online. V prvních dvou případech si za pneumatiky pravděpodobně výrazně připlatíte. Nákupu pneumatik svépomocí online se bát nemusíte, chce to jen vybírat na vhodném místě. Tím je internetový obchod Pneuok.cz, kde si můžete vybrat vhodné pneumatiky s pomocí konfigurátoru. Vyplníte potřebné parametry a následně se vám zobrazí vhodné modely pro váš vůz, nemůžete tak vybrat špatně. Pneumatiky jsou zde za nejnižší ceny a navíc zde najdete i výsledky testů pneumatik, takže můžete rázem zjistit, které jsou nejvhodnější. Objednané pneumatiky vám následně dorazí až domů. Kromě pneumatik si můžete objednat i celá kola.

Nákup alu kol

Stále více řidičů volí alu kola před plechovými disky. Alu kola jsou velmi krásná a vůz s nimi vypadá nesrovnatelně lépe. Není to však jen otázka vzhledu, ale i jízdních vlastností. Alu kola lépe odvádějí teplo od brzd i pneumatik. Dále jsou lehčí, za což může slitina hliníku a hořčíku, případně dalších kovů. Zatímco plechové disky jsou svařované, alu kola jsou vyrobena z jednoho kusu a mají lepší rozložení hmoty, což vám zajistí lepší dynamiku brzdění i lepší akceleraci. Stejně jako pneumatiky, tak i alu kola si můžete snadno vybrat s pomocí konfigurátoru.