PPC reklama a SEO jako hlavní pilíře online marketingu

Internetový marketing je něčím, co může proměnit i zcela neznámý web v superstar, která má tisíce návštěvníků denně. Pokud na svém webu nabízíte produkty nebo služby, zajisté byste byli rádi, kdybyste měli co nejvíce potenciálních zákazníků. Online marketingu je však třeba se aktivně věnovat. Nemusíte znát všechny způsoby propagace, stačí vám 2 nejdůležitější a sice SEO a PPC.

SEO

Proč je důležité se věnovat SEO? Protože vám zajistí, aby lidé našli váš web ve vyhledávání pod důležitými klíčovými slovy. Když je váš web snadno k nalezení, získá pravidelnou organickou návštěvnost. Dosáhnout toho není tak snadné. Všemu by měla předcházet analýza klíčových slov, která vám ukáže, jaké fráze jsou pro vás nejdůležitější. Následně se na tyto fráze bude web optimalizovat. Základem je srovnat obsah webu tak, aby byl pro vyhledávače plně validní. Následně je potřeba pracovat na popularitě. Ta se vytváří tak, že se budují zpětné odkazy na jiných webech a to přes důležitá klíčová slova. Při správném postupu se web postupně dostane na pozice, kde ho každý uvidí. Více informací o SEO najdete na https://www.ppcprofits.cz/seo-brno.

PPC

PPC je reklamou, která dostala název po způsobu, jak se za ni platí. Platí se zde za skutečné prokliky, nikoliv za zobrazení. Jde o cílenou propagaci, která se zobrazuje ve vyhledávání a v obsahu webů. Provozuje se na reklamních systémech vyhledávačů a má různé podoby, od textové reklamy až po obrazovou, videoreklamu aj. Výhodou je velmi rychlý efekt, reklama může být spuštěna již do několika dnů a starat se vám o návštěvnost. Více informací najdete na https://www.ppcprofits.cz/ppc-reklama-brno.