Toužíte po nové kariéře? Vyzkoušejte pracovní příležitosti v Polsku!

Když se v Česku řekne „Polsko“, většinu lidí napadnou levné cigarety, obrovské tržnice a levný nábytek. Polsko je naší sousední zemí a ačkoli tam rádi jezdíme nakupovat, jen málokoho napadne, že je Polsko také zemí, která je plná lukrativních pracovních příležitostí a to nejen pro Poláky. Pokud se vám v České republice nedaří „práci snů“, možná na vás čeká ve Varšavě, Krakowě nebo Gdaňsku. Praca v Polsku může rozšířit obzory a obohatit pracovní zkušenosti.

Kde hledat prověřené polské nabídky práce?

Je třeba si uvědomit, že Polsko nabízí mnoho pracovních příležitostí v průmyslových odvětvích – strojírenství, železo a ocel, těžba uhlí, chemikálie, stavba lodí, zpracování potravin, sklo a textil a mnoho dalších. Než se rozhodnete hledat práci v Polsku, vezměte na vědomí, že 98 % Poláků mluví jen polsky, ačkoli managment většinou hovoří anglicky, bylo by vhodné se základní polské fráze naučit. První pohovory většinou probíhají přes Skype, než však k němu dojde musíte odpovědět na polské pracovní nabídky.

Hipraca.pl je online pracovní portál, poskytují pracovní nabídky prověřených polských zaměstnavatelů. Pokud na nějakou pracovní nabídku odpovíte, ujistěte se, že je váš životopis přeložený do polštiny.

Využijte jednoduchý filtr, vybírejte z nabídek práce, které odpovídají vašim přáním, snům, vzdělání a praxi. Nechte si novější nabídky práce zasílat na e-mail a vybírejte práci v Polsku z pohodlí domova. Neboj te se odpovědět i nabídky, o kterých si myslíte, že nejste vhodný kandidát, ale navzdory tomu vás zaujaly. Výběrová řízení v Polsku jsou benevolentnější.

Praca Gdańsk láká mnoho uchazečů o práci, a pokud ji získají, musí si vyřídit pracovní povolení. Bez pracovního povolení v Polsku pracovat nelze.

Povolení stačí vyřídit až po pohovoru, kdy vám byla přislíbena pracovní pozice.