Chorvatsko nabízí ideální podmínky pro krásnou dovolenou

Ještě jste v Chorvatsku nebyli? O této zemi se říká, že je pro Čechy jako stvořená, ale stále se najde mnoho těch, kteří sem ještě nezavítali. Nejde o žádnou béčkovou destinaci, důvodem popularity je zejména to, že je zde skutečně krásně. V Chorvatsku se nachází jedny ze světově nejlépe hodnocených pláží a také je zde výjimečně čisté moře. Dokonale čiré moře láká milovníky šnorchlování i plavání.

Co můžete v Chorvatsku vidět?

Chorvatsko je vhodné pro válení se na pláži, ale i pro aktivní dovolenou. Můžete si sem vzít kola nebo i kolečkové brusle a užívat si mnoho pohybu. Je krásné půjčit si loď nebo si zaplatit za plavby po pobřeží. Rozhodně byste měli ochutnat chorvatskou kuchyni, která je velmi lahodná. Je zde nespočet historických měst, kde můžete objevovat mnoho památek ještě z období vlády římské říše. Je zde mnoho kouzelných národních parků, mezi nejkrásnější patří národní park Plitvická jezera, kde najdete celou síť průzračných jezer s úchvatnými vodopády. V Chorvatsku je také vlídné a příjemné obyvatelstvo a ceny jsou zde nízké, takže zde opravdu mnoho neutratíte.

Jak se zde ubytovat?

Cestovky nabízející zájezdy do Chorvatska najdete na každém rohu. Pokud se rozhodnete do Chorvatska vyrazit vlastním vozem, doporučujeme použít portál Ubytovanivchorvatsku.cz, který slouží jako největší katalog soukromého ubytování v Chorvatsku. Se svou nabídkou čítající přes 5 tisíc apartmánů si zde snadno a rychle najdete vhodné ubytování, které si zarezervujete přímo přes majitele bez provize realitní kanceláři nebo jakýmkoliv prostředníkům. Na webu se nachází také důležité informace pro každého, kdo se sem chystá, od informací o dopravě až po počasí v Chorvatsku a další informace o této zemi.