Proč si lidé hledají novou práci a kde všude naleznout inzeráty?

Důvodů, proč si lidé hledají novou práci, je hned několik. Jedním z nich je výpověď ze strany zaměstnavatele. Mezi další důvody pak patří možnost lepší pracovní pozice, vyšší plat, výhodnější benefity, možnost dalšího vzdělávání, získání nových zkušeností, stěhování do lepšího bydlení.

Kde hledat novou práci?

Možností je celá řada, pokud měníte práci, protože musíte, porozhlédněte se na pracovních portálech. Patří mezi ně také cz.jobimi.com. Nabídka práce na pracovních portálech je řazená podle pracovních oborů, ale také podle lokalit. Prohlédnout si tak můžete třeba nabídku práce Liberec, Praha, Děčín a podobně. Další možností jsou inzeráty, které vycházejí v tištěných nebo internetových zpravodajích či novinách. Současné moderní technologie nabízejí inzeráty na sociálních sítích, v různých pracovních skupinách. Do chytrého telefonu si také můžete stáhnout některou z mobilních aplikací, kde se zobrazují aktuální nabídky. Toto jsou možnosti pro případ, že zatím zůstáváte v práci stávající, ale chcete, nebo musíte, si najít nějakou jinou. Pokud, ale váš zaměstnavatel zrušil pracovní místa a vy jste se octli bez práce, pak můžete využít služby příslušného úřadu práce, který také inzeruje volná pracovní místa.

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Prostudujte pečlivě podmínky a požadavky, které jsou uvedené v inzerátu, který vás zaujal, také je vhodné něco málo si zjistit o dané společnosti. Pak si musíte připravit strukturovaný životopis a motivační dopis. Tyto dokumenty zasíláte na e-mailovou adresu uvedenou v inzerátu, který vás zaujal. Zde shrnete svoje dosavadní pracovní pozice, zkušenosti a dovednosti a uvedete důvody, proč právě vy jste vhodný kandidát. Jestliže posíláte odpovědi na více inzerátů, nezapomeňte vhodně upravit údaje v životopisu i motivačním dopise. Pokud budete pozváni k pohovoru, zjistěte si podrobnější informace o společnosti, do níž na pohovor jdete a ještě jednou promyslete svoje znalosti a dovednosti, které můžete nabídnout.