Rady na to, ako otehotnieť, ak sa vám to dlho nedarí

Neschopnosť otehotnieť, ak sa už nejakú dobu snažíte, môže byť srdcervúce. Existujú však kroky, ktoré môžete a mali by ste urobiť. Niekedy možno príčinu neplodnosti ľahko diagnostikovať a možno ju liečiť.
Ak máte menej ako 35 rokov a pokúšate sa otehotnieť rok, alebo ak vám je viac ako 35 rokov a snažíte sa o to 6 mesiacov, je načase problém začať riešiť. Neplodnosť je diagnostikovaná aj vo chvíli, keď nie je žena schopná plod donosiť. To isté platí, ak máte nejaké znepokojujúce príznaky alebo máte rizikové faktory pre neplodnosť, aj keď ste sa celý rok nepokúšali o dieťa.

Prevádzajte test plodných dní

Niektorí ľudia robia tento krok len vtedy, ak sa im rok nedarí otehotnieť. Iní sa do toho radi pustia, akonáhle začnú usilovať o narodení dieťaťa. Skvelá vec je, že bez ohľadu na to, čo si vyberiete, existuje veľa spôsobov, ako si moji o svoje ovuláciu prehľad, ako je kontrola bazálnej telesnej teploty alebo kúpa ovulačný súpravy. Zvýšený cervikálny hlien je tiež známkou prebiehajúcej ovulácie. Vzhľadom k tomu, že spermie môže žiť v ženskom tele tri až päť dní, sex niekoľko dní pred ovuláciou, deň, kedy ovulujete a deň potom, môže pomôcť zvýšiť pravdepodobnosť počatia.

Obmedzte príjem alkoholu

Keď vyhľadávate informácie, ako otehotnieť, vždy je doporučované piť alkohol menej len pre prípad, že by ste otehotnela, bez toho aby ste to vedela. Počas štyroch až ôsmich týždňov (po počatí) sa vyvíja väčšina orgánov plodu.

Prestaňte fajčiť

Fajčenie počas tehotenstva môže poškodiť plod a zvýšiť pravdepodobnosť tehotenských komplikácií. Ale tiež vám to v prvom rade sťažuje otehotnenia. Presne sa nevie, ako fajčenie ovplyvňuje plodnosť, ale zvyšuje rýchlosť, akou vaše telo používa vaše vajíčka. To znamená, že z nejakého nejasného vedeckého dôvodu vaše vajíčka uhynú rýchlejšie, keď fajčíte, a zanechá menej životaschopných, keď ste pripravení otehotnieť.